Aktualności

Najnowsze informacje, szkolenia i wydarzenia związane z Koromo.

Scanfil 2024

June 21, 2024

Odwiedzamy firmę Scanfil w Sieradzu

Dziękujemy firmie Scanfil za organizację warsztatu lean z grą Koromo. W całodniowym szkoleniu wzięło udział 8 specjalistów z dużą wiedzą i doświadczeniem w obszarach lean management. Miłym zaskoczeniem była dla nas firmowa biblioteka, w której jest możliwość wypożyczenia pierwszej wersji gry Koromo (wersja towarzyska przeznaczona dla czterech graczy).

Amiblu 01

June 12, 2024

Wymiana doświadczeń w firmie Amiblu

W pierwszym szkoleniu w firmie Amiblu pojawiło się sporo dyskusji, w których powracającym tematem był związek Systemu Produkcji Toyoty z japońska specyfiką i kulturą.

Aluprof 01

May 21, 2024

Warsztat w Bielsku-Białej

Wraz z warsztatem i grą Koromo omówiliśmy dziś zagadnienia dotyczące strategii i Hoshin Kanri. Wśród pytań, które pojawiły się podczas gry, najtrudniejsze dotyczyły prawdziwych celów i osiągnieć w działaniach Kaizen. Uczestnikom dziękujemy za aktywność i ciekawe pytania.

KP 2024

April 24, 2024

Kompania Piwowarska

Podczas warsztatu Koromo w Kompanii Piwowarskiej pojawiło się wiele ciekawych dyskusji i pytań, wśród nich m.in.:

  • Jak przełamywać opór pracowników przy wprowadzanych zmianach?
  • Czym jest kultura lean i jakie elementy mają na nią wpływ?
  • Czy System Produkcji Toyoty jest skuteczny wszędzie czy raczej dedykowany jest dla fabryk działających w Japonii?

Bardzo dziękujemy Kompanii Piwowarskiej za organizację warsztatu.

Schiler 2024

March 27, 2024

Warsztat lean w Zabrzu

Wczoraj przeprowadziliśmy warsztat z grą Koromo w zakładzie produkcyjnym firmy Schoeller Allibert. Tym razem tematami przewodnimi było zarządzanie wizualne, system 5S i Kamishibai.

Berger 02 2024

February 14, 2024

Jakie mamy standardy?

Czy pracownicy powinni rozwijać działające w firmie standardy TPM? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy wczoraj odpowiedzi w warsztatach Koromo, które odbyły się w firmie A. Berger. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

PŚ Jakość

January 5, 2024

Koromo na Politechnice

Na kończących ten semestr zajęciach studiów podyplomowych “Inżynieria jakości” na Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej przeprowadziliśmy warsztat dotyczący zarządzania lean z grą Koromo. Dziękujemy dr Lesławowi Gajda za kolejne już wspólne warsztaty.

Katowice Autoneum3

December 11, 2023

Jak długo stosować Kaizen?

Podczas warsztatów z grą Koromo przyglądaliśmy się systemowi Kaizen działającemu w firmie Autoneum. Pracownicy firmy od wielu lat rozwiązują problemy i doskonalą system produkcji. To dzięki ciągłemu rozwojowi systemu sugestii stanowi on jeden z filarów firmy.

Ronal

November 24, 2023

Odwiedzamy Jelcz-Laskowice

Pierwszy raz wraz z naszą grą szkoleniową odwiedziliśmy Jelcz-Laskowice. Przekonaliśmy się, że w dużym zakładzie produkującym felgi do samochodów świetnie sprawdzają się zasady i metody zarządzania lean. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i wymianę doświadczeń.

Shiller Alibert

November 9, 2023

Analiza działań TPM

Podczas ostatniego warsztatu w firmie Schoeller Allibert przyglądaliśmy się zagadnieniom związanym z działaniami TPM. Dzięki zaangażowaniu załogi i wsparciu kierownictwa w firmie ciągle poprawiają się wskaźniki dotyczące wykorzystania maszyn.

Lean w szpitalu

October 19, 2023

Lean w szpitalu

Tym razem przeprowadziliśmy szkolenie z grą Koromo w wersji medycznej. Zamiast uszkodzonych samochodów pojawiły się karetki z pacjentami. Podczas warsztatów i działań na "gemba" największą uwagę zwróciliśmy na spotkania zarządcze, odpowiednie dobieranie wskaźników i system rozwiązywania problemów. Dziękujemy dyrekcji Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach za organizację warsztatu.

Jakość Bez Retuszu z Anną Farion

October 12, 2023

Jakość Bez Retuszu z Anną Farion

Bardzo miła atmosfera towarzyszyła nam podczas weekendowego warsztatu Koromo, który był częścią świętowania pierwszych urodzin Jakość Bez Retuszu z Anną Farion. Dziękujemy za zaproszenie!

Konferencja Lean Six Sigma

October 5, 2023

Konferencja Lean Six Sigma

W ubiegły czwartek mieliśmy okazję pojawić się na 16. Konferencji Lean Six Sigma organizowanej przez Akademia Białego Kruka Wydarzenie poświęcone doskonaleniu metodami lean i Six Sigma od lat należy do jednych z najlepszych w kraju. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć - dziękujemy wszystkim za rozmowy, wymianę doświadczeń i odwiedzenie naszego stanowiska!

Jupiter Bach

August 9, 2023

Warsztat Lean dla firmy Jupiter Bach

Utrzymywanie niskich zapasów i stosowanie zasady Just in Time ma w długiej perspektywie czasowej przynosić firmie zysk. O tym, jaki zysk i czy chodzi tylko o ograniczenie kosztów materiałów, dyskutowaliśmy w Szczecinie z kadrą zarządzającą. Dziękujemy firmie Jupiter Bach za zaproszenie i bardzo ciekawy warsztat z grą Koromo.

ZETOM

August 1, 2023

Warsztat KOROMO w firmie ZETOM

Dziękujemy firmie ZETOM za pierwszy warsztat lean z naszą grą Koromo. Podczas warsztatu mogliśmy porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z obszarów procesów biurowych i usługowych: standaryzacji i zarządzania wizualnego.

Tenneco warsztat

June 23, 2023

Najlepsza forma warsztatów i nauki Lean.

Cieszymy się, że wraz z Anna Farion mogliśmy zorganizować pierwsze warsztaty Koromo dla kardy zarządzającej Centrum badawczo-rozwojowego grupy Tenneco. Dziękujemy za opinię i podsumowanie naszych warsztatów Koromo jako "najlepszej formy warsztatów i nauki Lean."

SA4

June 2, 2023

Szkolenie otwarte w Schoeller Allibert

Warsztat pozwolił nam na zapoznanie się jak w ciągu roku udało się w firmie ugruntować i rozwinąć program TPM oraz wprowadzić Kamishibai. Przyglądając się systemowi monitorowania zamówień i wyników pracy, dowiedzieliśmy się, iż jest to już jego 7. wersja. Pod koniec roku planujemy kolejny warsztat w tym lean'owym zakładzie.

Czerwionka 01

April 17, 2023

Dynamic Technologies

Warsztaty z naszą grą symulacyjną zawitały do kolejnego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i firmie Dynamic Technologies za organizację szkolenia, połączonego z wprowadzeniem działań doskonalących.

Opole

April 6, 2023

Wizyta na Politechnice Opolskiej

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko na konferencji „Innowacje w Logistyce i Produkcji”, organizowanej przez Luca Logistic Solutions i Politechnikę Opolską. Cieszymy się, że mogliśmy wygłosić krótką prelekcję i spotkać się z trenerami Koromo.

Słupsk

January 31, 2023

Koromo dla kadry zarządzającej

Wczoraj odwiedziliśmy Słupsk, w którym przeprowadziliśmy szkolenie Koromo dla kadry zarządzającej. Udało się przedyskutować wiele lean-owych tematów. Poruszyliśmy także zagadnienie pokonywania obaw pracowników przed zmianami. Dziękujemy za zaproszenie!

Kraków2

December 1, 2022

Drugi warsztat w Krakowie

Tym razem warsztat z grą Koromo został przeprowadzony w ramach kończącego się projektu usprawniającego proces druku na koszulkach. Było to nasze drugie szkolenie w tej firmie, uczestnikami była grupa najbardziej zaangażowanych pracowników. Dowiedzieliśmy się, że kolejne usprawnienia firma będzie realizować w obszarze logistyki i magazynu. Życzymy kolejnych sukcesów.

Berger 2022

November 9, 2022

Warsztat w firmie A. Berger

Kolejny warsztat otwarty z grą Koromo okazał się świetną okazją do sprawdzenia się z wyzwaniami w grze oraz poznaniem lean-owych rozwiązań stosowanych w zakładzie A. Berger. Jesteśmy pod wrażeniem wprowadzanych rozwiązań w firmie, zwłaszcza programem wdrażania i rozwoju pracowników.

Kraków 1

October 20, 2022

Gra i trudne pytania w Krakowie

Dlaczego Kiichiro Toyoda nie przejmował się, gdy skradziono część planów produkcyjnych firmy? Na to i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy ostatniego szkolenia Koromo. Było to nasze pierwsze szkolenie dla firmy z Krakowa tworzącej nadruki na koszulkach.

Leadec 2022

October 18, 2022

Koromo w firmie Leadec

W dzisiejszym szkoleniu warsztatowym poruszyliśmy tematy związane z zaangażowaniem pracowników i wdrażaniem zmian w firmie. Cieszymy się, że Koromo otrzymało pozytywne oceny pracowników firmy Leadec - dziękujemy za kolejne wspólne warsztaty!

Autoneum 2022

September 2, 2022

Wymiana doświadczeń i gra Koromo

Wrzesień rozpoczęliśmy szkoleniem Koromo w firmie Autoneum. Podczas zadań na gemba uczestnicy sprawdzali w firmie poziom zaawansowania pracy standaryzowanej i kaizen. Jak zwykle szkolnie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń - ponad godzinę trwała dyskusja dotycząca Systemu Produkcji Toyoty i obecnego stosowania zarządzania lean w przemyśle.

Warta 2022

July 21, 2022

Lean w biurze i usługach

Za nami bardzo udane szkolenie Lean Office, którego częścią była gra Koromo. Wydarzenie miało charakter otwarty i uczestniczyły w nim osoby zarządzające z czterech śląskich firm. Dziękujemy za uczestnictwo i podzielenie się swoim leanowym doświadczeniem! Kolejny warsztat otwarty z zakresu Lean Office planujemy na początku września 2022.

MG moto

May 27, 2022

Szkolenie w warsztacie MG motosport

Tak o szkoleniu wypowiedzieli się jego uczestnicy: "Przez 2 dni nasz cały zespół przeszedł szkoleniową grę z Koromo - Gra symulacyjna Lean, inspirowaną historią rozwoju firmy TOYOTA i jej najlepszymi praktykami, stosowanymi w zarządzaniu produkcją i nie tylko."

PS 2022 pop

May 20, 2022

Warsztaty w laboratorium lean

Gra Koromo od kilku lat wykorzystywana jest przez Politechnikę Śląską do nauki i poszerzania świadomości lean. Tym razem zajęcia z wykorzystaniem gry odbyły się w laboratorium lean Politechniki Śląskiej, które wyposażone jest w kilka gier i symulacji zarządzania lean.

Leadec

May 18, 2022

Warsztaty lean w Leadec

W tym tygodniu przeprowadziliśmy ciekawy warsztat Koromo dla specjalistów i osób zarządzających w firmie Leadec. Była to okazja do rozmów o zarządzaniu lean i do wymiany doświadczeń.

Goleniów

March 9, 2022

Odwiedzamy Goleniów

Kolejne warsztaty Koromo za nami. Tym razem odwiedziliśmy zakład produkcyjny w Goleniowie, w którym kadra zarządzająca rozpoczyna wprowadzanie działań doskonalących zgodnie z koncepcją lean management.

Li 1500

February 2, 2022

Profil gry na Linkedin

Już ponad 1500 osób obserwuje nasz profil w serwisie LinkedIn. Zapraszamy do odwiedzin: www.linkedin.com/company/koromo/

WSB

January 4, 2022

WSB Wrocław - nowy partner

Wrocławski Wydział Wyższe Szkoły Bankowe to kolejne miejsce, gdzie do edukacji wykorzystywana jest nasza gra warsztatowa. Zajęcia prowadzi aż pięciu certyfikowanych trenerów Koromo. Tak prezentują się zajęcia z grą - zapraszamy do obejrzenia materiału: https://lnkd.in/d8baNhV4

TB

December 12, 2021

Warsztaty dla biznesu

Zazwyczaj warsztaty Koromo rozpoczynamy w godzinach porannych... Tym razem jednak szkolenie odbyło się wieczorową porą, a uczestnikami byli przedsiębiorcy, właściciele firm i osoby zarządzające. Bardzo dziękujemy za aktywność i wszystkie, dające nam dużo zadowolenia, opinie o grze.

Wroclaw 2

November 3, 2021

Kolejny warsztat z grą Koromo w Wrocławiu

Pierwsze listopadowe warsztaty z grą Koromo przeprowadziliśmy we Wrocławiu. Dziękujemy za aktywność wszystkim uczestnikom. Cieszymy się, że w planie mamy przeprowadzenie jeszcze dwóch warsztatów w tym mieście.

TF

October 26, 2021

Wymiana doświadczeń na TECHNOVATION FORUM

W tym tygodniu mieliśmy okazję przedstawienia naszej gry na TECHNOVATION FORUM. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej inspirującej konferencji i porozmawiać z jej uczestnikami.

Link do wydarzenia: https://www.technovationforum.pl/

Farby

October 14, 2021

Warsztaty u producenta farb

Za nami warsztat Koromo we Wrocławiu. Uczestnikami byli pracownicy, którzy na co dzień zarządzają procesami produkcyjnymi. Warsztaty podsumowane zostały planem przeprowadzenia kolejnych działań, mających na celu wzrost świadomości pracowników w obszarze doskonalenia obecnych standardów pracy.

PM Katowice

October 1, 2021

Koromo na konferencji Production Manager

Dziękujemy wszystkim uczestnikom odwiedzającym nasze stanowisko na konferencji Smart Factory World. Gratulujemy Production Manager organizacji kolejnej świetnej konferencji.

Link do konferencji Production Manager: http://www.production-manager.pl/konferencje/

Kanban

September 22, 2021

Analiza systemu Kanban

Po szkoleniu i grze w środowisku Office wróciliśmy do warsztatów w firmie produkcyjnej.

Tym razem podczas zadań na "gemba" przeprowadzania była m. in. analiza sytemu Kanban, którego rozwój dla firmy jest priorytetem. Cieszymy się, że podczas warsztatu Koromo pojawiły się pomysły na jego usprawnienie.

Lean w medycynie

September 3, 2021

Koromo Office

Wczoraj przeprowadziliśmy pierwszy warsztat Koromo Office, w którym tematem przewodnim było doskonalenie procesów biurowych. Bardzo się cieszymy, że spodobała się Wam nowa wersja gry symulująca placówkę bankową.

Wpływ lidera na wydajność pracy

August 27, 2021

Wpływ lidera na wydajność pracy

Wydajność, wyliczanie norm i rola lidera to tematy, na które dyskutowaliśmy podczas kolejnego przeprowadzonego przez nas szkolenia Koromo. Uczestnicy zastanawiali się w jaki sposób przekonać wszystkich do stosowania standardów i jak je usprawniać. Dziękujemy za zaproszenie i podzielenie się doświadczeniem.

Standardy

August 4, 2021

Standaryzacja i standardy

W samym środku wakacji przeprowadziliśmy warsztat Koromo, którego przewodnim była standaryzacja. Uczestnicy poznali jak standardy rozumiał Taiichi Ohno oraz jaką rolę odgrywają one w lean management. Dziękujemy za aktywność i mile spędzony dzień.

Warsztat samochodowy

June 24, 2021

Koromo w warsztacie samochodowym

W dzisiejszym warsztacie otwartym uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Oprócz gry symulującej warsztat samochodowy, szkolenie odbywało się w prawdziwym warsztacie, w którym jedna grupa analizowała stosowane standardy, a druga badała sposoby wykrywania i rozwiązywania problemów. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje.

Cytat Ohno

May 10, 2021

Czy warto się szkolić?

Której firme nie zależy na dobrych i kreatywnych pracownikach, takich którzy będą w stanie osiągać zamierzone cele? Taiichi Ohno daje krótką podpowiedź, którą pokazuje właściwe podejście do rozwoju pracowników i ich szkolenia.

Bedzin

March 30, 2021

Warsztaty dla producenta mostów.

Ważną częścią warsztatów Koromo są zadania na "gemba", podczas których uczestnicy zdobywają informacje u źródła. Pomocne do tego są specjalnie przygotowane przez nas arkusze auditowe Koromo.

Dziękujemy firmie WKS DUNA POLSKA za ciekawy warsztat.

Bytom

March 18, 2021

Koromo w Bytomiu

Za nami pierwszy warsztat Koromo w Bytomiu. Wśród głównych omawianych pomysłów i problemów najwięcej było tych związanych z terminowością poddostawców. Drugim zagadnieniem był czas oczekiwania operatora na materiał do produkcji. Dziękujemy za ciekawe dyskusje.

Koromo w medycynie

February 4, 2021

Karetki zamiast samochodów

W tym tygodniu wypróbowaliśmy wersję medyczną gry Koromo. Garaż zamienił się w placówkę medyczną, a samochody w karetki...

Był to pierwszy warsztat z grą Koromo, który odbył się w przychodni.

Siemianowice

December 14, 2020

Koromo w Siemianowicach Śląskich

Za nami tydzień szkoleń Koromo w Siemianowicach Śląskich.

Częstym tematem, pojawiającym się podczas warsztatów, był sposób właściwego wykorzystania metod lean w polskim środowisku.

Temat jest oczywiście złożony, ale myślimy, że udało się wspólnie określić, jak takie zmiany można przeprowadzać skutecznie.

Dziękujemy wszystkim za aktywność i dzielenie się ciekawymi przykładami.

Zapasy

November 11, 2020

Czy warto mieć duże zapasy?

"Just in time" to dążenie do minimalnych zapasów. Ta zasada wcale nie jest łatwa do stosowania i ma bardzo wielu naturalnych wrogów.

Potrzebujemy zapasy bo:

  • "musimy utrzymać ciągłość produkcji",
  • "mamy produkcję i sprzedaż sezonową",
  • "klienci nie mogą czekać".

Taiichi Ohno podkreślał inny aspekt.

1000

October 19, 2020

1000 Followers Linkedin

Profil naszej gry na linkedin przekoczył granicę 1000 obserwującyach!

Link do profilu: www.linkedin.com/company/koromo

online

October 1, 2020

Szkolenie online

Kolejny warsztat z bardzo ciekawymi osobami za nami. Tym razem uczestnikami Koromo online byli eksperci procesowi, księgowe wspierające program ciągłego doskonalenia oraz menadżerowie transformacji. Uczestnicy warsztatu na co dzień zajmują się usprawnianiem procesów księgowych w obszarach P2P, O2C i R2R.

6

September 23, 2020

Production Manager

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0. za wszystkie rozmowy i uczestnictwo w naszym konkursie wiedzy dotyczącej lean management. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Production Manager.

Eiji2

August 31, 2020

Jakość produktów

Jeżeli chodzi o jakość produktów to zdaniem Eiji Toyoda nie możemy polegać na kontrolerach. Kogo więc możemy obarczyć za błędy?

foto

August 3, 2020

Lean w logistyce

Kolejny warsztat Koromo za nami, tym razem dużo rozmawialiśmy o zastosowaniu lean w procesach logistycznych i pracy biurowej. Dziękujemy uczestnikom za aktywność i wszystkie pytania.

foto

July 12, 2020

5S w Zabrzu

Cieszymy się z kolejnego warsztatu w Zabrzu. Uczestnikami były osoby zarządzające, posiadające duże doświadczenie we wdrażaniu lean w środowisku produkcyjnym. Jednym z celów gry, obserwacji na "gemba" i wspólnej dyskusji było usprawnianie funkcjonowania systemu 5S.

foto

June 28, 2020

Wersja online

Dziś przeprowadziliśmy warsztat Koromo on-line. Stworzenie tej nowej wersji gry stanowi dla nas nie lada wyzwanie... Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze wirtualne spotkanie i gratulujemy zwycięzcom. Najlepsze wyniki uzyskali panowie: Tomasz, Dawid i Piotr. Z pytaniami najlepiej poradziła sobie pani Agata, która uzyskała komplet prawidłowych odpowiedzi.

zdjeice

June 4, 2020

Warsztat na gemba

Firmy rzadko kiedy dysponują zapasem czasu... Jeżeli jednak taka sytuacja wystąpi, może warto przeprowadzić warsztat Koromo bezpośrednio na gemba?

Zrobiliśmy takie szkolenie w Krakowie i rezultat zadowolił zarówno nas, jak i uczestników. Dziękujemy 🙂

foto

May 17, 2020

Warsztat Koromo w biurze

Nasze warsztatowe pionki przesuwane bywają także w środowisku biurowym. Czasami zastanawiamy się gdzie sprawniej i łatwiej przebiega wprowadzanie zarządzania lean? Na produkcji czy może w pracy biurowej i usługach?

Ohno nowy

April 26, 2020

Bardziej liczby czy gemba?

Wśród wielu myśli Taiichi Ohno (twórcy Systemu Produkcji Toyoty) jest również ta odnosząca się do polegania tylko na liczbach:

linked 500

March 24, 2020

500 śledzących profil na LinkedIn

Dziękujemy wszystkim obserwującym nasz profil na LinkedIn. Jest już Was 500!

Pozostałe osoby zapraszamy do subskrypcji naszego profilu, ktory dostępny jest: pod tym adresem

Dziękujemy również autorom za komentarze pod wpisami i zachęcamy do dalszej tego typu aktywności.

0 (1)

February 26, 2020

Szkolenie w Zabrzu

Środę spędziliśmy w Zabrzu, gdzie odbyło się szkolenie Lean z wykorzystaniem Koromo. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi TPM (Total Productive Maintenance) oraz Kaizen.

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom - było nam niezwykle miło się z Wami spotkać. Cieszymy się z tak pozytywnego odbioru Koromo.

Electrolux

January 28, 2020

Warsztaty w firmie Electrolux

Bardzo dziękujemy organizatorowi - firmie Electrolux - za wspólne przeprowadzenie wczorajszych warsztatów Koromo. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i doświadczeniem w doskonaleniu procesów.

Równie ciekawie i ekscytująco co symulacja, przebiegły także działania w gemba - miejsce i dobrze zbalansowana praca według taktu zrobiła na nas duże wrażenie.

PŚ

January 17, 2020

Koromo i inżynieria jakości

Kolejny warsztat Koromo na Politechnice Śląskiej za nami. Tym razem szkolenie zorganizowane zostało po egzaminie kończącym semestr studiów podyplomowych - Inżynieria Jakości.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas!

Kraków

December 17, 2019

Warsztaty dla uczniów Montessori

Szybko i miło minął nam dziś warsztat Koromo zorganizowany w Krakowie. W trakcie gry toczyły się dyskusje dotyczące optymalnego poziomu zapasów i rozważania, kiedy zakup nowych maszyn jest działaniem lean, a kiedy nie.

news-radom

December 10, 2019

Koromo po raz pierwszy w Radomiu

Jesteśmy po pierwszym warsztacie Koromo w Radomiu. Tym razem szkolenie odbywało się w całości w środowisku biurowym. W przyszłym tygodniu wracamy do Tychów, gdzie 13 listopada organizujemy warsztat otwarty w Kompanii Piwowarskiej. Zapraszamy!

Ohno 2

December 9, 2019

Co pobudza nas do zmian?

Podejście Taiichi Ohno często prezentuje się jako pewnego rodzaju sprzeciw i wezwanie do zmiany myślenia. Jest to walka z tego typu poglądami: "Praca wychodzi nam na tyle dobrze, że nie będziemy podejmować prób jej zmieniania. Staramy się utrzymać to, co mamy..."

news-tychy

November 15, 2019

Warsztaty w Tychach

Za nami ostatnie w tym roku warsztaty otwarte z grą Koromo. Kolejne odbędą się już w styczniu. Przed nami miesiąc przerwy, w którym jednak będziemy przygotowywać dla Was niespodziankę. Szczegóły wkrótce!

Huhtamaki

October 22, 2019

Huhtamaki Czeladź

Kolejne ciekawe spotkanie za nami - tym razem warsztaty Koromo odbyły się w Czeladzi. Równie ciekawa jak rozgrywka, okazała się wizyta w gemba, gdzie przyglądaliśmy się procesom druku. Dziękujemy firmie Huhtamaki za organizację warsztatu.

Coko

October 14, 2019

Warsztat otwarty w firmie Coko-Werk

Wraz z grą Koromo odwiedziliśmy Konstantynów Łódzki. Na zdjęciu widoczni są uczestnicy warsztatów w firmie Coko-Werk.

Tymczasem przygotowujemy się do kolejnych warsztatów Koromo, które odbędą się w Czeladzi. Gospodarzem będzie firma Huhtamaki.

Huhtamaki

September 27, 2019

Ponad 40 osób na warsztacie w Złotym Potoku

W sobotę mieliśmy okazję odwiedzić Złoty Potok, gdzie przeprowadziliśmy warsztaty lean dla rekordowo dla nas licznej grupy - 40 osób. Cieszymy się, iż rozgrywka się udała, a my zdobyliśmy kolejne doświadczenie.

Maco

September 26, 2019

Relacja Lean Time

Zapraszamy do przeczytania relacji z warsztatów Koromo, sporządzonej przez Leantime.pl. Dziękujemy Rafałowi Wysockiemu za uczestnictwo w warsztacie, który odbył się w gliwickiej siedzibie firmy Maco. https://lnkd.in/dbx5QN6

FCA

July 30, 2019

Szkolenie w fabryce Fiata (FCA Tychy)

Gospodarzem ostatnich warsztatów Koromo była fabryka FCA w Tychach. Oprócz zakładowej akademii, uczestnicy mieli okazję zobaczyć halę montażową Fiata 500. Jak ważne są zagadnienia związane ze standaryzacją i działaniami kaizen dla producenta samochodów, widać było podczas wyjścia na "gemba" i rozmów z pracownikami.

Ikea

July 7, 2019

Koromo w magazynach Ikea

Kończymy tydzień udanym warsztatem Koromo przeprowadzonym w magazynie logistycznym firmy Ikea.

Na każdym kroku widoczna była standaryzacja i zarządzanie wizualne. Nawet wejście do salki zdobiła piękna grafika, dziękujemy!

Motoprofil

June 26, 2019

Szkolenie lean w Chorzowie

W dzisiejszą upalną środę przeprowadziliśmy kolejne warsztaty Koromo. Aż cztery drużyny rywalizowały ze sobą, dobierając odpowiednią taktykę i dyskutując w grupach o JIT, Jidoka i Kaizen.

Było dużo myślenia i wymiany doświadczeń związanych z lean.

PŚ

June 14, 2019

Warsztaty na Politechnice Ślaskiej

W dzisiejszą upalną sobotę przeprowadziliśmy warsztaty Koromo na Politechnice Śląskiej. Uczestnikami były osoby dobrze znające zagadnienia jakościowe, stąd dużo rozmów dotyczyło zasady "Jidoka".

Dziękujemy za zaproszenie!

ABK

May 21, 2019

Konferencja ABK w Wrocławiu

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji Akademia Białego Kruka, którzy wczoraj odwiedzili nasze stoisko.

Gratulujemy zwycięzcom organizowanych przez nas konkursów. Do zobaczenia na warsztatach Koromo!

Nemak

April 26, 2019

Warsztaty Koromo w branży automotiv

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego warsztatu Koromo. Cieszymy się, iż mogliśmy spotkać się z Wami w Bielsku-Białej.

Firmie Nemak dziękujemy za przygotowanie szkolenia i podzielenie się swoim leanowym doświadczeniem.

Ikano

April 10, 2019

Warsztaty w Rogoźnie

Nasza gra mocno wciągnęła kolejną grupę liderów, tym razem było to w Rogoźnie. Podczas warsztatów Koromo udało się omówić także kilka zagadnień związanych z angażowaniem załogi.

Dziękujemy za przesłane po warsztatach informacje i pochwały.

Szkoła

April 4, 2019

Szkolenie w liceum ogólnokształcącym

Za nami dwie sesje warsztatów Koromo dla uczniów klasy menadżerskiej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Dziękujemy za zaproszenie i bardzo dynamiczne warsztaty!

Office

March 27, 2019

Koromo office

W tym tygodniu przeprowadziliśmy warsztaty Koromo na terenie call center.

Jak stwierdza Drew Locher, najważniejszą rolę w środowisku pracy biurowej odgrywa zarządzanie wizualne i standaryzacja pracy. Wraz z uczestnikami oglądaliśmy praktyczne zastosowanie tych metod na "gemba".

Tyskie

March 6, 2019

Szkolenie w browarze

Marcowe otwarte warsztaty Koromo w Browarze w Tychach już za nami. Wizyta w obszarze logistycznym przyniosła uczestnikom całą masę pomysłów.

Najwięcej uwagi poświęcono zarządzaniu wizualnemu, bezpieczeństwu i standardom.

Koromo

February 11, 2019

Nauka lean przez zabawę!

Jednym z uczestników ostatnich naszych otwartych warsztatów Koromo był Lean jest dla ludzi - Krzysztof Dobrowolski, który podzielił się swoimi wrażeniami z gry: https://leanjestdlaludzi.pl/koromo-japonski-warsztat-lean-gra-edukacyjna/

Zapraszamy do odwiedzenia strony Krzysztofa.

Huh

December 8, 2018

Koromo w Gliwicach

W środę przeprowadziliśmy ostatni warsztat otwarty w tym roku. Gospodarzem szkolenia była firma Huhtamaki. Okazało się, iż wśród uczestników sporą cześć stanowili pracownicy biurowi, związani na co dzień z procesami usługowymi.

Pomimo tego analiza na "gemba" w środowisku produkcyjnym przebiegła sprawnie i pojawiło się wiele spostrzeżeń. Wśród ciekawych pomysłów duża część związana była z usprawnieniem systemu Kaizen.

KK

December 3, 2018

Warsztaty Koromo w firmie A. Berger

Pod koniec listopada mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty Koromo w firmie A. Berger w Kędzierzynie-Koźlu. W firmie, w której pracuje duża liczba maszyn CNC, wcale nie jest to łatwe zadanie. Pomocne są odpowiednie wizualizacje i jasne instrukcje postępowania. Cieszymy się, iż udało się przeprowadzić warsztaty Koromo w tak ciekawym miejscu.

Karl

November 15, 2018

Carl Klemm w Lublinie

Podczas dzisiejszej prezentacji Koromo w Lublinie odwiedził nas Carl Klemm. Człowiek Toyoty, który dowodził jej zakładami także w Polsce. Carl jak zwykle dzielił się swoim doświadczeniem, z przyjemnością wysłuchaliśmy spostrzeżeń dotyczących różnic pomiędzy Problem Solving a Kaizen.

plansza

November 3, 2018

Być na gemba

Współpracownicy Eiji Toyoda wspominają, iż miał on zawsze na podeszwach swoich butów metalowe wióry. Powodem tego stanu nie było niedbalstwo. Powodem tego była nieustanna obecność na gemba (wydziały odlewni i obróbki). Miejscem w naszej grze, w którym nieustanne wykonywane są działania, są dwie linie naprawy samochodów. To właśnie to miejsce gracz musi mieć ciągle na uwadze.

WM

October 22, 2018

Warsztaty w Chorzowie

Październik okazuje się być miesiącem, w którym warsztaty Koromo cieszą się Waszym wyjątkowym zainteresowaniem. Oprócz zakładów produkcyjnych, coraz częściej odwiedzamy firmy usługowe. Pozdrawiamy wszystkie cztery grupy, które dziś w Chorzowie zagłębiały się w zagadnienia lean management z naszą grą.

Huh1

September 28, 2018

Hoshin Kanri i Shojinka

Podczas dzisiejszych warsztatów Koromo szerzej omówiony został Hoshin Kanri, uczestnicy dyskutowali o tym czy to narzędzie jest kręgosłupem Kaizen i jak łączy się z kaskadowaniem celów. Inny ciekawym wątkiem był przykład elastycznej linii produkcyjnej zgodnej z Shojinka, którą można podziwiać w zakładzie Toyoty (linia produkcyjna jest rozciągana, gdy wzrastają zamówienia klientów). Dziękujemy firmie Huhtamaki za przygotowanie i organizację warsztatów.

EH

August 29, 2018

Koromo w Elgór+Hansen

Podczas warsztatów Koromo w firmie Elgór+Hansen wykorzystaliśmy czas spędzony na "gemba" do przeglądu działań Kaizen. Uczestnicy starali się określić w jaki sposób można podnieść efektywność tego systemu, który obecnie już działa w firmie i przynosi wymierne korzyści.

Sokpol

June 28, 2018

Koromo w zakładzie w Myszkowie

Dziś gospodarzem warsztatów Koromo była firma Sokpol. Przewodnimi tematami szkolenia był Kaizen i system 5S. Wśród zadań dla uczestników była analiza efektywności tych narzędzi. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych warsztatach już 12 lipca w Sieradzu.

SRG

April 24, 2018

Nowi trenerzy Koromo

Kolejni przeszkoleni przez nas trenerzy wewnętrzni używają gry warsztatowej do szkoleń podnoszących świadomość lean. Cieszymy się, iż gra Koromo ma taką popularność wśród firm przemysłu motoryzacyjnego.

Kaizen

April 24, 2018

Co to jest Kaizen?

Pracownicza pomysłowość wpływa na rozwój firmy i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Kaizen sprawdza się nie tylko w Japonii. W grze Koromo - Japoński warsztat, ten element może przynieść korzyści finansowe, jak również podnieść motywację.

M

April 10, 2018

Motywacja pracowników

Motywacja jest jednym głównych parametrów w grze Koromo. Podczas gry dość często się zmienia i trzeba ją mieć ciągle na uwadze. Z niską motywacją ciężko rozwiązuje się problemy i naprawia samochody na czas. Motywacja spada, jeżeli nasi pracownicy pracują w nadgodzinach. Rośnie gdy angażujemy się w działania kaizen lub wdrażamy narzędzia lean.

graf

August 16, 2017

Eiji Toyoda - before cars, make people

Jak ważne jest to, co firma produkuje? Czy Twoja branża jest specyficzna?

abk1

July 20, 2017

Konferencja Lean | Six Sigma

Na dzisiejszej 13. Konferencja Lean | Six Sigma w Wrocławiu, można było zapoznać się z grą Koromo. Dziękujemy organizatorowi Akademii Białego Kruka za zaproszenie i wszystkim odwiedzającym nasze stanowisko.

Aoki

May 18, 2017

Gra w języku japońskim

Pierwszy egzemplarz gry Koromo w języku japońskim trafiła w ręce pana Mikiharu Aoki. Opis tego prototypowego egzemplarza znalazł się na blogu: http://blog.livedoor.jp/aoki1162201/

TPM

October 20, 2016

Gra Koromo w wersji TPM

Specjalna wersja Koromo TPM przygotowana została dla uczestników konferencji Służby Utrzymania Ruchu. Wydarzenie odbyło się która we Wrocławiu. Cieszym się, iż udało się sprawnie przeprowadzić warsztat dla tak dużej liczby uczestników.

LT

October 9, 2016

Prezentacja gry - Lean Trendy

Prezentacja gry Koromo podczas Lean Trendy 2016 organizowanego przez Stowarzyszenie Lean Management Polska. Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i wspólną grę.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj informacje o Koromo.

Nie udostępnimy nikomu Twojego adresu. Nie wysyłamy spamu.